Якщо оббивка старого дивана зносилася, а купувати новий не хочеться, допоможе заміна оббивки. Таку роботу можна довірити фахівцям, а можна виконати її власноруч. Для того, щоб самостійно замінити оббивку дивана, потрібні: базовий набір інструментів (молоток, викрутка, плоскогубці, степлер); інструменти для виготовлення нової оббивки (ножиці, крейда для малювання по полотну, швейна машинка); тканина, з якої буде виготовлено оббивку; трохи часу та фантазії.
Розбирання дивана на складові
Починати перетяжку дивана слід з розбирання його на складові, тобто від'єднання всіх знімних деталей (подушок, пуфів і т.д.). Далі з каркасної частини дивана, що залишилася, потрібно зняти стару оббивку, акуратно виймаючи за допомогою викрутки скоби, якими вона кріпиться. Робити це потрібно обережно, щоб не пошкодити матеріал, з якого будуть виконані лекала. Під оббивкою знаходиться пом'якшувальний наповнювач. Як правило, якщо диван знаходився в активному користуванні кілька років, наповнювач теж краще замінити на новий.
Видалення старої оббивки з дивану
Після того, як з основи дивана була видалена стара оббивка і старий наповнювач (як правило, це паралон), слід уважно оглянути всі кріплення всередині дивана, підтягнути болти, зробити заміну або ремонт зношених пружин, змастити рухомі деталі, запобігаючи скрипінню при користуванні.
Вибір матеріалу
Після того, як каркас дивану повністю підготовлений до роботи, потрібно визначитися з вибором матеріалу для перетяжки. При виконанні цієї роботи своїми руками не варто вибирати матеріал, з яким буде складно працювати, такий як дермантин або шкірозамінник. Найбільш простими для самостійного виконання роботи є велюр або будь-яка жорстка тканина, що підходить за кольором та текстурою.
Наступним кроком стане виготовлення лекал. Для цього знімають оббивку з усіх деталей дивана та розпарюють її. Щоб не витрачати час на перенесення деталей на папір, а потім уже на новий матеріал, можна вирізати нові деталі безпосередньо з нового полотна. Однак при такому підході слід дотримуватися особливої чіткості та уважності. Деталі старої оббивки необхідно додати до добре розправленого матеріалу і обвести контури крейдою, після чого приступати до вирізування. Вирізуючи деталі, не слід забувати про припуск на шов. Найбільш підходяща ширина припуску близько 0.5 см. Тобто контури всіх деталей слід збільшити на 0.5 см.
Після того, як усі деталі вирізані, їх зшивають і за потреби відгладжують.
Перетяжка старого дивана новою тканиною
Наступним кроком стане безпосередньо перетяжка. На каркас наклеюють паралон або інший пом'якшувальний матеріал, зшиті «чохли» надягають на диван і краї їх кріплять до основи дивана за допомогою степлера або невеликих цвяхів. Для таких знімних деталей, як пуфи та дивані подушки, «чохли» шиються у вигляді наволочек, в один бік яких можна для зручності використання вшити блискавку. Це дуже просто та практично. Такі «чохли» можна легко зняти і випрати при необхідності.
Як бачимо, перетяжка дивана своїми руками — завдання можливе, хоч і трудомістке. Однак, якщо підійти до роботи серйозно, її можна виконати досить швидко, не витративши зайвих грошей. До того ж, виконуючи таку «реставрацію» самостійно можна зі старого та непоказного дивана створити нову, цікаву та оригінальну модель, додавши на свою нову оббивку декоративних елементів, таких як гудзики, бантики, рюші та складочки, зроблені з того ж матеріалу, що та оббивка чи будь-якого іншого. Маючи вільний час, бажання та трішки фантазії можна своїми руками створити неповторний дизайн будь-яких меблів у своєму будинку.
А якщо Ви бажаєте бути впевненими в якісному виконанні робіт, то звертайтеся до нас і ми здійснимо всі роботи за відмінними цінами та з найвищою якістю!
Телефонуйте!
(044) 332-12-14
(095) 726-12-66
(093) 018-87-20
Comments