top of page
Фото автораIllya Bilous

Ремонт та реставрація м'яких меблів самостійно

Іноді людина звикає до окремих речей і предметів свого домашнього інтер'єру, незважаючи на те, що вони придбані давно, а їх зовнішній вигляд з часом втратив колишню привабливість. Улюблені крісла та стільці, зручний диван можна завжди відремонтувати та реставрувати. Головне в цій справі — знати, з чого почати і що для цього необхідно мати.

Етап №1. Розбирання меблів на деталі та очищення всіх її складових


- Розбирання меблів

Такий ремонт повинен починатися з повного розбирання меблів. На цьому етапі потрібна ретельність та акуратність, щоб не зіпсувати зовнішню обшивку, яка часом буває дуже дорогою. Щоб розібрати різьбові з'єднання, достатньо вдатися до допомоги викрутки, ключів, пасатижів. Якщо елемент кріплення грунтовно прикипів у різьбовому гнізді або просто провертається, спилювати його не варто, потрібно капнути на нього трохи веретенки і зробити ще одну спробу.

Якщо при огляді виявлено з'єднання елементів звичайними цвяхами, їх обережно видаляють пасатижами, цвяходер у таких випадках не застосовується, щоб не деформувати дерево. Декоративні цвяхи прихоплюють за стрижень, щоб не пошкодити і не зірвати капелюшок, який служить в меблів елементом декору.

Для розбирання клейового з'єднання точно по контуру наноситься речовина, що містить спирт, річ щільно закривається плівкою або пергаментним папером і витримується протягом 30 хвилин. Якщо перша спроба розбирання виявиться безрезультатною, процедуру слід повторити. Щоб полегшити цю роботу, можна скористатися монтажним ножем із спеціальним лезом.


— Очищення робочої поверхні

Коли розбирання завершено вдало, необхідно пилососом, м'якою щіткою ретельно видалити пил та павутину. Матерчасту оббивку не варто знищувати, оскільки форми та розміри її розкрою будуть використовуватися як шаблони для нового оббивного матеріалу. Крім цього, часто при реставрації зустрічається оббивка меблів, виготовлена дорогим гобеленом, тканинами з елементами ручної вишивки. Після спеціального чищення така оббивка знову набуває колишньої краси та вишуканості.

Старі і сильні забруднення на деталях корпусних меблів видаляються нанесенням розчину, що миється, потім добре висушуються.


Етап №2. Проводимо ревізію всіх поверхонь


- усунення старого лаку

Таким чином, деталі розібрані та почищені, можна робити ревізію всіх поверхонь. Якщо якість полірування та лакування поверхонь цілком влаштовує, то робота набагато спрощується, головне — надалі не зашкодити цьому покриттю. Якщо лак став непридатним, то його необхідно видалити, використовуючи для цього різні поверхнево-активні (ПАР) змивки. Знімають залишки лаку з поверхні притупленим шпателем, щоб не псувати дерево.


- усунення тріщин

Невеликі дефекти у вигляді дрібних тріщин, відколів, вибоїн заповнюються якісним рідким деревом. Для його виготовлення береться наступна пропорція: 1 частина смоли з затверджувачем і 3-4 частини тирси. Застосовувати для цього рідке скло небажано, оскільки воно боїться вологи і недостатньо міцне.


- Реконструкція спинки

При ремонті та реставрації меблів може знадобитися переробка сидінь стільців та крісел, днищ та боковин ящиків. Так як цим деталям зайва декоративність ні до чого вони розраховані на навантаження, для цього часто використовується фанера, Для заміни застарілої можна використовувати сучасну фанеру марки ФБ, ФСФ, ФК.


— підготовка до фарбування та ґрунтування поверхонь

Перш ніж приступити до фарбування відремонтованих та відновлених деталей меблів, їх поверхні ґрунтуються певним складом, наприклад, під масляні фарби та лаки наноситься оліфом. Якщо деталі з деревини для збереження натуральності та вишуканості регулярно натиратимуться восковими мастиками, то грунтовка не потрібна.


Крім вощання, для декорування меблів можна використовувати різну оббивку, дерев'яну різьблену інкрустацію, аплікації. Багато хто бажає надати своїм меблям незвичайний відтінок старіння (кракелюр і патинування). Всі наведені способи оформлення вимагають від виконавця терпіння та вміння, оскільки необхідне акуратне виконання непростих операцій.


Етап №3. Оббивка м'яких поверхонь меблів


Оббивку меблів зробити дуже непросто, виконуються вони, коли роботи по дереву закінчені, на деталі нанесені палітра і лак. По контуру деталі з невеликим припуском викроюється шматок жорсткого поролону товщиною 40 мм і шматок м'якше (товщиною 20 мм). На обтягнуту полотном основу укладається поролон і фіксується в декількох точках клеєм ПВА. За розмірами старої оббивки нова вирізається з припусками в 10-15% і кріпиться на підставі степлером (приблизно по 4 скоби на бік). Витягнувши тканину і уклавши її складками, формуються і скобами закріплюються кути.


При ремонті крісел і диванів, крім наведених вище, необхідні додаткові процедури відновлення пружинних блоків і пересувних механізмів. Таким чином, якщо на всіх етапах попрацювати і проявити творчість, то після ремонту свої меблі можна не визнати, настільки вони будуть гарні.

1 перегляд0 коментарів

Comments


bottom of page